Deviņas patiesības, kuras zina tikai programmētāji
Lai arī programmētāji par datoriem un kodu zina krietni vairāk nekā vidusmēra lietotājs, vairums programmu tiek veidotas tā, ka analoģijās ar lidmašīnu izskatītos šādi: degvielas padeves caurules piekārtas ar drēbju pakaramiem, bet šasijas pielīmētas ar līmlenti.
-
Vairums programmu, ko lietojat ikdienā (Mac OS X vai Facebook), sastāv no neskaitāmiem koda fragmentiem, kuri darbojas “kaut kā” un brīnumainā kārtā spēj mijiedarboties ar citām komponentēm. Tas būtu apmēram tas pats, kas izjaucot pilnībā jaunu Boeing 747 atklātu, ka degvielas padeves caurules piekārtas ar drēbju pakaramiem, bet šasijas pielīmētas ar līmlenti.
-
25% no programmatūras izstrādes laika tiek pavadītas izdomājot situācijas - ko lietotājs varētu izdarīt nepareizi.
-
Programmētājs nav datoru meistars.
-
Programmētājs domā, nevis tikai raksta.
-
Skaitīšana sākas ar 0, nevis 1.
-
Programmētājiem vislabāk veicas “ja to piemeklē mūza” - tiek panākts tāds prāta stāvoklis, kad visa uzmanība tiek veltīta vienam uzdevumam un viss šķiet vienkāršs un saprotams. Šo varētu salīdzināt ar “mūzas atnākšanu” mūziķiem vai sportistiem. Šī iemesla dēļ, programmētāji bieži vien programmē naktīs, bet dienā guļ.
-
Aiziet gulēt ar problēmu, patiesībā ir viens no veidiem, kā to atrisināt.
-
Programmētājiem ir saprotams apgalvojums: “Vecāki var nogalināt bērnus, ja viņiem uzdotais uzdevums vairs nav vajadzīgs.”
- Tāpat kā jūs neiedvesmo programmētāju stāstītais par to, cik ļoti viņi daudz zina par datoriem, tāpat programmētājus neiedvesmo jūsu stāstītais par to, cik ļoti jūs par tiem zināt maz..
Tulkots no: macleodsawyer.com
Super!
True, true.
Un to var pateikt tikai īsts programmētājs.