Google Goggles – android virtuālais asistents

Šodien atradu kādu vēl zaļu, bet ar to ne mazāk interesantu programmu – Google Goggles. Aplikācijas pamatā divas lietas – attēlu atpazīšana izmantojot tālrunī esošo fotokameru un tiešsaiste ar Google Labs.

Kopš manā rīcībā nonāca HTC Desire gudrais tālrunis ar android 2.2. secināju, ka diezgan ievērojami mainījās gan lietotie servisi, gan ikdienas paradumi. Tā piemēram, tā vietā, lai brokastu laikā lasītu ziņu portālus, pārlapoju sociālos tīklus mobilajā TweetDeck aplikācijā, divreiz pa šo laiku esmu braucis izmantojot GPS (Navigon), pāris reizes klausoties pa radio (vai TV) mūziku izmantojis Shezam, lai pēc audio fragmenta iegūtu informāciju par izpildītāju utt.

Šodien atradu kādu vēl zaļu, bet ar to ne mazāk interesantu programmu – Google Goggles. Aplikācijas pamatā divas lietas – attēlu atpazīšana izmantojot tālrunī esošo fotokameru un tiešsaiste ar Google Labs. Abi kopā ļauj nofotografēt attēlu un nosūtīt to uz googles plašajiem tīmekļiem un rezultātā saņemt jau apstrādātu rezultātu.

 Uz doto brīdi aplikācija piedāvā sekojošas darbības ar iegūto attēlu:

1. Attēlu atpazīšana un tulkošana

Labi atpazīst angļu tekstu (latīņu burtus). Latviešu tekstu atpazīst, tikai bez garumzīmēm. Krievu tekstu nemaz neatpazīst. Atpazīto tekstu piedāvā tulkot, pie tam var tulkot, piemēram, no angļu uz latviešu valodu.

2. Arhitektūras objektus un pieminekļus.

No bildes Brīvības pieminekli atpazina :) Atpazina arī dažu politiķus, tomēr dažu (kā piemēram Bojāru junioru) neatpazina.

3. Grāmatas

Grāmatu vācu valodā (Linus Tornvald – Just for fun) atpazina gan kā grāmatu gan linux pingvīnu. Lokālā izdevuma (Latvijas) drukātos materiālu neatpazina, ja nu vienīgi uz tiem logotipus.

4. Vizītkartes

Labi atpazina, email, www. Tālruni labi atpazina ja ir uzrakstīts pilnā formātā formātā +371 utt. Grūtības nesagādāja teksta atpazīšana no vizītkartes kas ir uz melna fona, teksts – zilā krāsā.

5. Mākslasdarbi

Mona Lisa gleznu atpazina gan Art, gan Masterpeace kategorijās. Ar Vilhelmu Purvīti gāja grūtāk. Kaut ko atpazina kā attēlu (t.i. piedāvāja, ka tas ir Vilhelms Purvītis), kaut ko neatpazina nemaz.

6. Vīna pudeļu etiķetes

Cik nu pamēģināju ar pieejamām etiķetēm, tad vairāk vai mazāk atpazina, Wine kategorijā. Lai vai kā, demonstrācija redzamais – Product search netika piedāvāts. Žēl pa rokai nebija nevienas alus pudelītes, varbūt tās arī mācētu atpazīt?

7. Logotipi

Lielos brendus nesāku mēģināt, ezītim skaidrs, ka atradīs. Pamēģināju draugiem.lv – atpazina. Rīgas Satiksme – neatpazina. Latvijas ģerboni gan atpazina kategorijā – logo tiesa gan kā Latvija, President.

8. Sudoku

Droši vien sudoku mīļi būs apbēdināti, arī šī aplikācija piedāvā atrisināt sudoku :) Vismaz klasisko (3x3). Nestandarta formas sudoku gan nepiedāvājās risināt. Zemāk video, kur var apskatīties kā tas process notiek.

Kaut arī objektu atpazīšana vēl ne tuvu nav ideāla un ir kur augt un tiekties, tomēr panākumi ir vērā ņemami un potenciāls šādai aplikācijai ir. Nākotnē Google sola, ka aplikācija spēšot atpazīt arī augus un lapas.

Google Goggles aizņem 3.5Mb tālruņa atmiņas. Korekti var deinstalēt un pārvietot uz SD karti. Pareizējā versija – 1.3.

Dalies:
Novērtē: 4 (17)

komentāri

Muks

Viss ļoti brīnišķīgi, bet par sudakiem-kur ir bauda, kur prāta skalošana(sunglasses)

Lauris

Kopsh iegaadaajos multi funkcionaalo viedtaalruni ar speciigu tiikla-paarluuku un sociaalajaam aplikaacijaam, es vairaak pavadu lasot fiziskas graamatas un pilniibaa ignoreeju telefonu, izmantoju to lai zvaniitu. ;)

Ēriks

Šāds "piedzīvojums" bija arī man :) Pirms tam bija Nokia ar nekādu īpašu funkcionalitāti. Kādu laiku grozīju HTC Desire prātojot ko lai ar to iesāk, jo, jāteic, zvanišanai un zvanu saņemšanai tas nav tik ērts kā Nokia.
Maz, pamazām sāku izmantot fotokameru, tad Tweetdeck un epastu, kā arī ir nācies pilnīgā nekurienē slēgt iekšā karti.
Lasīt šādā mazā ierīcē ir gan grūtī, gan lāgā nav ko. Tā, ka grāmatas un papīra preses izdevumi, domāju, vēl ilgi tiks lietoti :)



Ko lasa citi?