Pašdarināta divu siržu spēle

14.februāris jeb Valentīndiena nu jau labu laiku ir arī ierasti svētki pie mums Latvijā. Neteiktu, ka esmu stāvā sajūsmā par šāda veida aizguvumiem kā Halovīni, Valentīndiena, vecmeitu vai vecpuišu balles, tomēr esmu noteikti par to, ka mīlestības un sirsnības ikdienā nekad nevar būt par daudz. Šoreiz kopīgi pagatavosim galda spēli, kurā ir neiztrūkstoši Valentīndienas simboli – sirdis.

14.februāris jeb Valentīndiena nu jau labu laiku ir arī ierasti svētki pie mums Latvijā. Neteiktu, ka esmu stāvā sajūsmā par šāda veida aizguvumiem kā Halovīni, Valentīndiena, vecmeitu vai vecpuišu balles, tomēr esmu noteikti par to, ka mīlestības un sirsnības ikdienā nekad nevar būt par daudz. Tāpēc šogad tieši uz visu mīlētāju dienu man ir saradušās vairākas idejas, ar kurām iepriecināt sev tuvos un mīļos cilvēkus. Šoreiz kopīgi pagatavosim galda spēli, kurā ir neiztrūkstoši Valentīndienas simboli – sirdis. Tiem, kuri noguruši no sarkanās vai rozā krāsas šajos svētkos, iesaku droši izmantot kādas citas tik pat dzīvespriecīgas krāsas piešprici.

Spēles pagatavošanai nepieciešams:

• kārsta vilna (2 krāsas – koši sarkana un salātzaļa);
• filcēšanas adatiņa;
• švamme;
• liela sarkana pabieza papīra vai kartona lapa;
• šķēres;
• flomāsteri;
• lineāls.

Darināšanas soļi.

1.solis.
Sadalām divu krāsu vilnas kārsumu desmit apmēram vienādās daļās. Tad ar filcēšanas adatiņu veidojam sausās filcēšanas tehnikā 10 sirsniņas – piecas sarkanas un piecas zaļas. Respektīvi, durstam vilnas kārsumu ar adatiņu, pamazām piešķirot tam sirds formu. Jo ilgāk durstīsiet, jo sirsniņa būs cietāka tvirtāka.

 

Izteiksmīgākas sirds iedobītes veidošanai var mazliet iegriezt ar šķērēm un tad uzmanīgi galus apfilcēt. Nav jāuztraucas, ka sirsniņas sanāk viena no otras mazliet atšķirīgas lieluma un formas ziņā, jo arī cilvēku sirdis nav vienādas. :)

 

2.solis.
Kad sirdis gatavas, ņemam lielu sarkanu papīra lapu un izgriežam vienu lielu sirds formu. Pirms tad ar zīmuli, protams, apvelkam sirds kontūru. Lai sirds sanāktu proporcionālāka, tad pirms griešanas pārlokam lapu uz pusēm.

 

 

3.solis.
Uz papīra sirds ar melnu flomāsteri uzzīmējam restīti tā, lai katrā no restītes kvadrantiem var ietilpt uzfilcētā sirsniņa.

 


Praktiski spēle gatava. Uz papīra sirds malas var uzrakstīt kādu novēlējumu vai mīlas dzejoli. Šo spēli var pasniegt kā dāvanu, kā arī izmantot vakaru īsināšanai ģimenes lokā. Manuprāt, spēle patiks arī bērniem, jo filcētās sirdis ir ārkārtīgi mīkstas un taustei patīkamas.

 

Kā spēlēt? Acīmredzot no uzvilktās restītes sapratāt, ka šī ir vecā labā krustiņu-nullīšu spēle, kuru katrs zina no bērnības un kuru parasti spēlēja ar sola biedru, rakstot uz rūtiņu burtnīcu malām skolā kādas garlaicīgas mācību stundas laikā. Princips - ar vienas krāsas trim sirdīm izveidot taisnu līniju (šķērsām, horizontāli vai vertikāli), liekot pēc kārtas vienam un otram spēlētājam pa vienai sirdij restīšu atdalītos laukumos. Turklāt otrs spēlētājs var traucēt taisnas līnijas izveidošanai, pretī noliekot savas krāsas sirdi. Uzvarētājs tas, kuram izdodas izveidot no savas krāsas trim sirdīm taisnu līniju. Tā kā tā ir Valentīndienas spēle, tad no zaudētāja var pieprasīt dažnedažādus soda izpirkšanas veidus, sākot ar saldu bučiņu, beidzot ... nu, jums katram ir sava atbilstoša fantāzija. :)

Dalies:
Novērtē: 5 (64)

komentāri

arisa

foršās sirdis

valda

skaists darbiņš



Ko lasa citi?