Īstenībā man vairāk interesēja šīs leģendārās sievietes personība. Viņa, kas savos 92 gados šķērsojusi okeānu, no Amerikas atlidojot uz Rīgu, lai satiktos ar dejotājām Latvijā. Joprojām pietiekami lunkana un žiperīga. Vēl viena atziņa, ko guvu īpaši priekš sevis - ja tiecies ar leģendu, tad negaidi neko pārcilvēcīgu, jo citādi sekos vilšanās.
Kamēr šodien dažs labs Pārdaugavā plosījās, vicinot kaimiņvalsts simboliku un Georga lentītes, tikmēr Kalnciema kvartālā skanēja ugunīgie spānijas ritmi un āra skatuvi skandināja flamenko dejotāju ritmiskie piesitieni. Lūk, daži foto mirkļi un video no Spānijas dienas pasākuma.
Iesācējiem paveicās, jo nodarbības notika zem klajām debesīm, saules apspīdētā mauriņā un bija iespēja dejot basām kājām. Pēdējais gan vairāk, lai nenomīdītu partnera pirkstgalus. Atmosfēra bija ļoti nepiespiesta un iesācējs-nepratējs te nejutās kaut kādā veidā atstumts vai kritiski vērtēts. Pat ja dažās stundās neko daudz iemācīties nevarēja, tomēr tas mazu ieskatu par pašām dejām deva.
Patīkami pārsteidza labā pasākuma organizācija, apmeklētība, mūsdienīgi gaismas efekti un dzīvās mūzikas fons, kas vienmēr piešķir pasākumam zināmu šarmu. Tā kā mēs galvenokārt šajā pasākumā bijām ieradušies kā dejotāju atbalstītāji, tad vairāk koncentrējāmies un video, foto fiksējām tieši daudz un dažādos deju stilus - Bolivudas indiešu dejas, vēderdejas, flamenko, čigānu dejas un break dance.
Jau otro reizi radās izdevība apmeklēt indiešu deju pasniedzējas Premalas Madīnas New Earth projekta koncertu Artelī, kas notika 12.maija vakarā. Šoreiz līdztekus dažādu stilu indiešu dejām varēja vērot arī sūfiju griešanos un klausīties sitāras skaņās. Pasākuma apmeklētāji tika cienāti arī ar dažādām austrumu tējām. Foto un video ieskats koncertā.
Par godu Starptautiskajai Dejas dienai Rīgā pirmo reizi tika rīkots Lielais Dejas gājiens, kas pulcināja dažādu dejas stilu pārstāvjus. Foto un video ieskats pasākumā.
Koncerts sastāvēja no divām daļām, kur pirmajā skatītāji varēja vērot klasiskās indiešu dejas, bet otrajā baudīt jautros Bolivudas ritmus. Dejā tika atspoguļoti pamatelementi – zeme, uguns, ūdens, gaiss, kā arī sievišķās enerģijas spēks, kuru pārvalda dieviete Tara, kā arī mīlestība un šīs jūtas pavadošās emocijas - skumjas, prieks, ilgas.
Atgriežoties no koncerta mājās, secinājām, ka fotoaparāta atmiņā saglabāti 1500 uzņēmumi. Bija nepieciešams zināms laika posms, lai izvēlētos no nekāda labāko un no labākā vislabāko. Meiteņu tērpi un graciozās pozas pārspēja viena otru, bet nu spriediet paši un vērtējiet zemāk pievienotajā foto galerijā.
Flamenko kluba „Duende” meitenes izdejoja dažādus flamenko paveidus – tangos, seguirias, tientos, alegrias, tanguillo, caracoles, guajiras, rumba, sevillanas. Bija arī viesdejotājas Sofija ar farruka un Anda ar mūsdienu dejas improvizāciju. Pamīšus spāņu ritmiem skanēja arī Argentīnas tango un skatītāji varēja vērot vijīgos tango dejas soļus 2 pāru – Kārļa un Daces, Aigara un Gintas – izpildījumā.