Tāpat kā kāzas Latgalē, tā arī pilsētas svētkus svin trīs dienas. Ludzas svētku programmu sanāca izbaudīt tikai vienu dienu, bet citādi atpūtāmies, izpriecājāmies un izpeldējāmies ezera siltajos ūdeņos pēc sirds patikas.
Šo svētdien Čiekurkalna krustcelēs ar Čiekurkalna attīstības biedrības gādību notiek nu jau astotie ražas svētki ar tradicionālo mājražotāju tirdziņu un vēsturisko ekskursiju pa apkaimi.
Vienmēr esmu domājusi, garām braucot, kas tas par interesantu namu, kura dārzs un paša fasāde atgādina Gaudi mākslas šedevrus Barselonas parkā - no mazām krāsainām flīzītēm un akmentiņiem izliktas mozaīkas, skulptūras, izgreznoti soli un celiņi. Tad nu izrādās tā ir baznīca.
Trešdien, 2.martā, viesojāmies Latvijas 1.Rokkafejnīcā, lai klātienē... izbaudītu nenopietnu debati starp svaigi domājošiem cilvēkiem. Debašu formāts - seši runātāji, trīs, kuri piekrituši aizstāvēt viedokli, ka demokrātija sevi ir izsmēlusi un trīs, kuri uzskata, ka demokrātija vēl ne tuvu nav sevi izsmēlusi.
LEGO mašīnīšu te bija gana daudz. Gan tās, kuras bija sūri grūti būvētas un izvietotas uz izstāžu galda, gan tās - vienkāršākas, kurām bija motoriņi un piedalījās turpat zālē dragreisa un līnijsekošanas sacensībās. Taču visinteresantākā un apmeklētāju galveno uzmanību piesaistošā bija lielā LEGO pilsēta.
Jāpiekrīt lektora atziņai, ja skaties uz gleznu minūti, tad vari pamanīt tikai jauku kompozīciju vai krāsas, ja skaties piecas minūtes, tad jau redzi sižetu, bet ja desmit minūtes – tad vari pamanīt konfliktu, kas attēlots gleznā.
Multimediāla izstāde, kas sastāv no 9 lieliem ekrāniem, uz kuriem noteiktā secībā tiek projicētas 100 Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznas, un noskaņas radīšanai atskaņoti 10 dažādi skaņdarbu fragmenti. Krāsu, skaņu un gaismas izrāde atkārtojās ik pēc 20 minūtēm, ļaujot izdzīvot četras dažādas noskaņas, pasaules vietas, gadalaikus, toņu dažādību.
Šo svētdien pusotru stundu pavadījām iepazīstot 56 franču mākslinieku veikumu. Kopumā ir izstādīti 78 darbi – gleznas, fotogrāfijas, instalācijas, video un audio mākslas objekti. Darbi tapuši laika posmā no 1992.gada līdz mūsdienām. Daži īpaši uzrunājoši.
Šodien daudziem visi ceļi veda tieši uz Ķīpsalu, kur izstāžu halles divās zālēs acis varēja mielot, ievērtējot jaunākos Latvijas dizaina sasniegumus, bet blakus - pētot piedāvājumu mēbeļu, santehnikas, apgaismojuma un citu mājoklim un birojam noderīgu lietu ziņā.
Šogad Zinātnieku naktī devāmies uz jaunatklāto Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru Torņakalnā Jelgavas ielā 1. Interesi rosināja ne tik daudz plānotie pasākumi vai lekcijas, cik pati ēka un ekskursija pa to.