Karnevāls Venēcijā
Šie pasaulei pazīstamie un gadsimtiem senie svētki šogad notika no 26.februāra līdz 8.martam. Aculiecinieki stāsta, ka viss norisinājās tikpat krāšņi un pompozi, vienīgi laika apstākļi nebija tie piemērotākie – drēgns un lietains. Foto no šī gada karnevāla.
Šie pasaulei pazīstamie un gadsimtiem senie svētki šogad notika no 26.februāra līdz 8.martam. Aculiecinieki stāsta, ka viss notika tikpat krāšņi un pompozi, vienīgi laika apstākļi nebija tie piemērotākie – drēgns un lietains.
Hronikās Venēcijas karnevāls minēts jau 1162.gadā kā vispārējas svinības par godu uzvarai, bet kopš 14.gs. to rīkoja katru gadu pēdējā dienā pirms lielā gavēņa. Masku valkāšana karnevāla laikā visos laikos veicināja sociālo slāņu sajaukšanos un nodošanos uzdzīvei „bez bremzēm”, atmetot vecuma, dzimuma vai sociālā statusa ierobežojumus.
Rūpējoties par pilsoņu tikumību vai sodot par kādu nogrēkošanos likuma priekšā, masku valkāšana dažādos laika posmos bija aizliegta. 1268.gadā nedrīkstēja valkāt maskas nakts laikā un sieviešu drānās tērptiem vīriešiem iekļūt sieviešu klosteros. 1588.gadā tika aizliegts valkāt maskas tiem, kas pieķerti nepatiesa zvēresta došanā, blēdībā vai klaidonībā. 1797.gadā maskas Venēcijas ielās tika pilnībā aizliegtas, kad Venēciju iekaroja Napoleons. Tradīcija tika atjaunota tikai 1979.gadā līdz ar venēciešu nacionālo atmodu.
Tagad masku Venēcijā ir ka biezs, gan karnevāla laikā, kad agrā pavasarī pirms gavēņa laikā venēcieši iziet ielās krāšņi tērptos tērpos un maskās, gan visu gadu suvenīru bodēs un mākslas salonos. Noteikti esat pamanījuši, ka maskas atšķiras viena no otras ne tikai krāšņuma un nokrāsu ziņā , bet arī pēc noteiktas formas.
Pastāv vairāki klasisko masku veidi: bauta (10.foto) – noslēpju seju pilnībā, parasti baltā krāsā ar spicu zoda galu; moretta – melna noapaļota samta maska; volto – visizplatītākā un krāšņākā, bagātīgi izkrāsota un izkrāsota, kas pilnīgi vai daļēji (sejas apakšdaļa paliek atsegta) aizsedz seju; mēra ārsts (1.foto) – maska ar garu, kurā gaisa filtrēšanai ievietoja aromātiskos augus; gnaga – izmantoja vīrieši, lai maskētos par sievietēm.
Zemāk var apskatīt foto, kuras man atsūtīja Silvija, no šī gada karnevāla norisēm un maskām Venēcijas ielās.
A kpc nevar nokopet?????!!!!!!!!!!
Ja mani tas ari mazliet parsteida...