Jāuzēd sēne
Kolekcionēt sērkociņa kastītes un tirgot internetā, dibināt anomālo parādību pētniecības biedrību, izveidot ātrrakstīšanas mērīšanas rīku, veidot mākslas instalāciju no pārdegušām spuldzītēm utt. Reizēm, ieraugot kaut ko šādā veidā radītu, gribas iesaukties – kādas sēnes viņš ēdis?!
Ik pa laikam tiek dzirdēts vai tiek satikti cilvēki, kuri apmāti ar kādu ideju, kas no malas skatoties ir vienkārši neprātīga („sviests”) un tai nav nekāda sakara ar rūpīgi izplānoto un pēc tam realizēto biznesa plānu vai projektu. Kolekcionēt sērkociņa kastītes un tirgot internetā, dibināt anomālo parādību pētniecības biedrību, izveidot ātrrakstīšanas mērīšanas rīku, veidot mākslas instalāciju no pārdegušām spuldzītēm utt. Turklāt šos cilvēkus nenodarbina jautājumi par resursu plānošanu, realizācijas periodiem, atmaksāšanos, publicitāti vai klientu piesaisti. Viņi gūst panākumus, vienkārši piekopjot sev tīkamu nodarbi.
Reizēm, ieraugot kaut ko šādā veidā radītu, gribas iesaukties – kādas sēnes viņš ēdis?! Bet, johaidī, tas kādu uzrunā, citādi tā radītājs sen badā būtu nomiris. Jāsecina, ka šādiem cilvēkiem piemīt ļoti svarīga komponente – ticība. Un tā nav sevis un citu pārliecināšana ar skaitļiem, loģisku argumentāciju vai „stāstu”, kas nepieciešams katram daudz maz veiksmīgam biznesa projektam. Vienkārši tic, un viss notiek.
Lai sastādītu veiksmīgu plānu, aprēķinātu finanses var doties pie biznesa vai finanšu konsultanta. Lai tiktu pāri savām iekšējām barjerām, bailēm vai mazinātu nepārliecinātību, kas galvenokārt ir audzināšanas un bērnībā gūtās pieredzes sekas, var doties pie psihoterapeita. Lai rastu ticību nemateriālajam, augstākajam spēkam un attīstītu paļāvību uz Dieva gribu var runāt ar mācītāju. Lai attīstītu līderību, oratora mākslu, komunikācijas prasmes var nolīgt kouču. Bet kā iegūt ticību, ka ideja, kurai esi pieķēries, būs veiksmīga realizācijā?
Ja tā padomā, tad visi iepriekš uzskaitītie padomdevēji, skolotāji, guru palīdz radīt ilūziju, ka tu to noteikti vari, ja … (nosacījums). Seko uzskaitījums ar prasmēm, kas jāapgūst, cilvēkiem un lietām, no kurām jāatsakās, uzvedības modeļiem, kurus jāmaina utt. Rezultātā, veltīga laika, naudas, gribasspēka šķiešana, jo tev vienkārši nav naivas ticības, ka tas viss strādās.
Nu ko, jāuzēd sēne? Lai nepieņemtu citu radītās ilūzijas, bet dzīvotu savējā. Respektīvi, nemainot sevi (mainīties, atbilstoši sabiedrības standartiem, vērtībām - galvenais izglītības, audzināšanas un reliģijas pamatprincips), mainīt realitāti sev apkārt. Jautājums atklāts …
...un radiisies jaunas Epifaanijas...