Ārējais skaistums no apzinātības
Šo trešdien Rīgā viesojās ESPA zīmola dibinātāja Sjūzana Harmsvorta. Šarmanta 72 gadus jauna dāma pilna vitalitātes un reizē pārdomātas un gadiem uzkrātas dzīvesziņas. Viņas filozofija, kas atspoguļojas ESPA viesnīcās visās pasaules malās, ir apzinātība (mindfulness). Ko tas īsti nozīmē un kā tas saistās ar izskatu?
Mūsdienu viena no problēmām ir koncentrēšanās jeb fokusa trūkums uz to mirkli, lietu vai vietu, kur atrodamies vai ko darām. To rada apkārtējais troksnis, steiga, informācijas lavīna, ko pār mums izgāž internets un dažādas viedās ierīces. Līdz ar to rodas stress, kas sasprindzina visus muskuļus, izsūc enerģiju, atņem dzīvīgumu un veselīgu spīdumu. Ķermenis atspoguļo visu to, kā mēs jūtamies iekšēji. Cik mēs esam mierīgi vai satraukti, priecīgi vai nomākti, cik daudz dusmojamies vai šķendējamies par neveiklām situācijām ikdienā.
Skaistums nāk no iekšas uz āru, bet nevis otrādi. Sjūzanas citāts, kas rotāja ESPA brošūras: “Pēdējos desmit gadus mēs veltījām, lai rūpētos par savu ķermeni. Nākamos desmit mēs veltīsim rūpējoties par savu prātu”. Patiess vērojums un ļoti pareiza stratēģija.
Ārējo izskatu ietekmē viss – labs dziļš un pietiekams miegs, pareiza elpošana (sievietēm ar vēderu nevis ar krūtīm), veselīgs uzturs (nevis atteikšanās no treknā, bet uztura sabalansēšana, lai, piemēram, neuzņemtu pārāk daudz saldumu, kas rada nemitīgas uzbudinātības, nemiera sajūtu), fiziskās aktivitātes (kustības ir svarīga). Ignorējot šo visu, mēs mazinām savu skaistumu.
Vēl viens veids, kā jaunas sievietes nodara pāri savai ārienei, ir pāragrā pretnovecošanās krēmu lietošana vai ādas pārmocīšana ar rīvēšanām, pārlieku daudzās dekoratīvās kosmētikas lietošanu. Ķermenim vajag visparastākās lietas, lai tas izskatītos labi. Bet tās vajag regulāri. Skaistumkopšanu, vingrošanu, arī meditāciju vai masāžu derētu ieviest kā savas dzīves rutīnu.
Viens labs Sjūzanas padoms man lika rūgti pasmaidīt – nelietot portatīvos datorus un viedtālruņus vismaz divas stundas pirms iešanas gulēt. Ja gribas kādu informāciju uzņemt, tad labākais veids ir grāmatas lasīšana. Ekrānu zilganās gaismas neļauj nomierināties, tur modrības stāvoklī, tāpēc miegs var nebūt pilnvērtīgs un mēs varam piecelties no rīta neizgulējušiem, kaut arī esam gulējuši pietiekoši ilgi.
Taču viss sākas ar apzināšanos – rituālu, iekšēja (un arī ārēja) miera, elpošanas, veselības ēšanas un kustību vērtības apzināšanos. Neļaut sevi pārņemt dusmām un destruktīvam stresam problēmsituācijās. Ievilkt dziļi elpu, izelpot un fokusēti izdarīt lēmumu vai ķerties pie problēmas risināšanas.
Iekšējā miera (inner calm) veicināšana ir arī ESPA piedāvāto kosmētikas produktu – eļļiņu, krēmu, balzāmu – uzdevums. Cik esmu izmēģinājusi, visiem piemīt ļoti spēcīga izteikta smarža, kas vai nu nomierina vai uzmundrina. Aromterapija mazā kapsulā vai trauciņā.
Šādas miera ostas, kādas radījusi ESPA filozofija, ar katru gadu paliks arvien aktuālākas. Rīgu tas skāris mazāk, bet pilsētas-metropoles jau tagad sirgst ar rimtuma, klusuma un pieskārienu trūkumu. Vienīgais, ko Latvijas sievietēm var novēlēt, neskatoties uz skarbo ikdienas rimtu – apzinātību, kas vairo skaistumu.
komentāri