BBQ meistarklase ar šefpavāru Māri Astiču un Kikkoman produktiem

Jāsaka, neesam aizrautīgi Āzijas virtuves fani, taču allaž gatavi uzzināt kaut ko jaunu un pagaršot kaut ko baudāmu. Tāpēc šīs nedēļas otrdienā devāmies uz Restorāna servisa skolu, kur notika BBQ meistarklase ar šefpavāru Māri Astiču un uzņēmuma Cesars produkcijas degustācija. Kopumā tika gatavotas un noprovētas  sešas fantastiskas receptes, kuras pat necentīšos atkārtot mājās.

Patīkami pārsteidza gan telpu iekārtojums, kur viss tik viegli pārskatāms (ekrāni, kuros demonstrē uz virtuves galda notiekošo) un saklausāms, gan pasākuma organizācija, kur jebkurš klātesošais varēja līdzdarboties ēdienu tapšanā.

Uzzinājām arī noderīgu informāciju par sojas mērcēm, kas ir labi fermentēta garšviela, kurai piemīt ne tikai četras mums labi pazīstamās garšas - sāļš, salds, skābs un rūgts, bet arī piektā  - umami. Tika demonstrēts piemērs ar tomātu sulu - pirmais paraudziņš bija tīra tomātu sula, kuru starp citu nemaz tik viegli Latvijā nav dabūt (tika nopirkta Ukrainā ražotā), otrs paraudziņš - tomātu sula ar sāli (ikdienā ierastā sulas tetrapakā garša), trešais paraudziņš - tomātu sula ar sojas mērci.

Pēdējais paraudziņš nebija tik ierasti sāļš, bet nebija arī bezgaršīgs. Tātad sojas mērce kā sāls aizvietotājs varētu lieti noderēt pārtikā, samazinot sāls patēriņu, kas kā zinām aizkavē vielmaiņu un veicina lieko svaru.

Kā izvēlēties labu sojas mērci?

Ja ir iespēja apskatīt un nodegustēt, tad, pirmkārt, jānovērtē izskats. Labai sojas mērcei ir piesātināti dzintaraina krāsa nevis tumši duļķaina. Otrkārt, pasmaržojot var sajust svaigi ceptas maizes garoziņas aromātu, nevis spēcīgu asu smaržu. Treškārt, tur jābūt sajūtamām visām piecām garšām, ne tikai sālim.

Veikalā, kur nav iespējams atvērt iepakojumu, jāvērtē vizuāli - aizvērtai pudelītei nedrīkst būt nekādu nosēdumu. Tāpat jāizpēta etiķete, lai būtu rakstīts - naturally brewed - dabīgi raudzēts.

Turklāt Japānas sojas mērces ir kvalitatīvākas, nekā Ķīnas sojas mērces, jo pirmās raudzē aptuveni 6 mēnešus, citas atkal rūgšanas procesu paātrina līdz 2-4 nedēļām, pievienojot kaut ko klāt. Viss, kura dabīgo rūgšanas vai augšanas ciklu mākslīgi paātrina, ir mazāk veselīgs nekā tas, kas radies dabīgas fermentācijas vai augšanas procesā.

Receptes ar sojas mērcēm

Kopumā tika gatavotas un noprovētas  sešas fantastiskas receptes, kuras pat necentīšos atkārtot mājās, jo tie mazie knifiņi, ko šefpavārs Māris Astičs ar saviem palīgiem parādīja un izstāstīja ir tikai ēdienu gatavošanas profesionāļiem pa spēkam. Godīgi jāatzīst esmu tādiem par slinku un par skopu, jo katrs ēdiens ietvēra sevī vismaz piecpadsmit sastāvdaļas un vismaz divas stundas pagatavošanas ilguma. Viens ir skaidrs, ja restorānā gatavos Māris, es tur labprāt iegriezīšos, lai ieturētu maltīti.

Degustācijas ēdienkartē bija:
- Plāni grieztas garneles ar sojas mērces glazūru, vasabi krēmu un paipalu olām
- Svilināta foreles fileja ar sezama sēklām, sparģeļiem un tomātu salsu
- Pavasara zaļumu salāti ar diedzētiem dzinumiem, sojas pupiņām un balzāmetiķa mērci
- Foreles steiks sojas mērces un laima marinādē ar bazilika grūbām un ziedkāpostiem
- Lēni gatavotas cūkgaļas ribiņas medus glazūrā ar kartupeļu un baraviku gnochi
- Umami liellopu gaļas burgers ar biezpiena briosh maizi

Nu kā, siekalas jau saskrējušas mutē? Ja vēl nē, tad ievērtējiem foto galeriju zem raksta. Vēl arī neliels video ieskats meistarklasē.

Umami burgera gatavošanas meistarklase

Vairāk par sojas mērcēm un dažādām receptēm ar tām var uzzināt www.cesars.lv

Dalies:
Novērtē: 5 (3)

komentāri



Ko lasa citi?