Mājas bāra revīzija – limončelo, grappa, absints, sangrija

Turpinot pārskatīt krājumus un saldās atmiņas, vēl četri dzērieni no trim tālajām zemēm. Noprovētie un tie, kas gaida savu kārtu.

Turpinot pārskatīt krājumus un saldās atmiņas, vēl četri dzērieni no trim tālajām zemēm. Noprovētie un tie, kas gaida savu kārtu.

Limončello (itāļu val. Limoncello) pārvedām 2007.gadā no brauciena uz Z Itāliju, pilsētiņu – salu Sirmioni. Patrāpījās ieiet veikaliņā-galerijā, kur iegādājāmies dzērienu ar roku apgleznotā pudelē.

Limončello - citronu liķieris, populārs visā Itālijā. Stiprums 25%. To gatavo no citrona mizas uzlējuma uz spirta bāzes, pievienojot ūdeni un cukuru. Pasniedz kā desertu vai lieto kā kokteiļu sastāvdaļu.

 


Mans vērtējums –

Grappa turpat no Itālijas. Populārs vīnogu degvīns. Agrāk tika gatavos no vīnogulāju „norakstītajām” vīnogām, kas nebija derīgas vīnu ražošanā, taču tagad tam lielāks noiets un tā ražošanai piešķir daudz lielāku vērību.Kādā veikaliņā iegādājāmies suvenīriem draugiem pāris 50ml pudelītes, uz kurām bija norāde – klasiskā grappa, 38%. Taču ir lasīts, ka parasti grappas stiprums 40 – 50%. Grappu parasti lieto atdzesētu un reti kad jauc ar ko kopā, bet ir dzirdēts, ka itāļi piešaujot klāt kafijai. Vērtējuma nav , netika pašiem noprovēts.

 


Absints (franču val. Absinthe ) 2003.gadā atceļoja pie mums no Čehijas. Par gadu nav jābaidās, jo uz pudeles stāv rakstīts - Spotrebujte do: bez obmedzenia jeb derīguma termiņš nav ierobežots. Ļoti stiprs dzēriens ar veseliem 70%. Svarīgākā absinta sastāvdaļa ir vērmeļu ekstrakts, kaut arī satur veselu sarakstu citu zālīšu - melisu, anīsu, fenheli, kalmes, lakricu, dižzirdzenes u.c.

 

Parasti absints ir smaragdu zaļā krāsā un to ieteicams turēt tumšos traukus vai skapītī, lai ar laiku tas nezaudētu nokrāsu. Absinta lietošanas rezultātā var rasties halucinācijas, tāpēc jau izsenis šis dzēriens bijis mistikas tīts un populārs mākslinieku aprindās.


Johnny Depp absinta rituāls filmā „From Hell

Absinta dzeršana ir vesels rituāls, turklāt tas atšķiras no valsts – vai tā ir Čehija, Francija vai Krievija. Populārākais paņēmiens - ielej trešo daļu glāzītes, tad uzliek karoti (ir arī speciālās absinta karotītes), uz kuras novieto kubiciņu cukura, tad tikpat lielu daļu absinta lej pāri. Pēc tam cukura graudiņu aizdedzina. Karamelizēto cukuru ielej glāzē un izmaisa. Pirms dzeršanas vēl atšķaida dzērienu ar 2/3 ūdeni.

Vērtējuma nav , viss labais mums vēl priekšā.

No smagās artilērijas pie vieglās - sangrija (spāņu val. sangría). Nosaukums radies no vārda „sangre” – asinis. Viegls dzēriens ar samērā zemu alkohola procentu. Gatavo no sarkanā vīna, pievienojot augļu gabaliņus, cukuru un tuč-tuč brendija. Ļoti labs padzēriens siltā Spānijas vakarā kaut kur ārā kafejnīcā vai uz kādas terases.

 

Ieteikums – jādzer turpat uz vietas, jo ievestais pašmāju tirgū klāt nestāv, lai cik lieliem burtiem uz tetrapakas vai pudeles būtu rakstīts, ka spāņu oriģinālais. Tomēr vienu karafīti pārvedām, nu dikti jau skaista un vēlāk pašu jāņogu vai ābolu spiestām sulām lietojama.

Ja dzīvotu Spānijā vai Portugālē, gan jau dotu lielāku vērtējumu, bet te Latvijā sangrija ar ledus gabaliņiem tā īsti reti baudāma, ne tas klimats, ne atmosfēra, ne laika, mūžīgā steiga (a tur siesta katru dienu). Mans vērtējums –

Dalies:
Novērtē: 5 (5)

komentāri



Ko lasa citi?